Ta witryna używa Coookies! Przebywając na niej akceptujesz naszą politykę cookies. [ Akceptuję ]

POK

eGo900mAhE-papieros, czyli inhalator osobisty (z ang. Personal Vapourizer), to urządzenie elektroniczne wielokrotnego użytku. Został zaprojektowany z myślą o dorosłych palaczach tytoniu, uzależnionych od nikotyny. Typowy e-papieros składa się z akumulatora i parownika zintegrowanych w jednym urządzeniu (AIO - All In One) oraz dodatkowych akcesoriów (np.ładowarki, etc). W parowniku, dzięki akumulatorowi litowo-jonowemu, poprzez podgrzanie e-liquidu (specjalnego płynu zawierającego oczyszczoną nikotynę o bezpiecznym stężeniu) wytwarza się mgiełka imitującą dym tytoniowy. Jest ona pozbawiona ogromnego balastu setek szkodliwych substancji, zawartych w tradycyjnym papierosie.

e-Palenie jest obecnie uznawane za doskonałą alternatywę dla Nikotynowych Terapii Zastępczych (gumy, plastry, spray) ze względu na wysoką skuteczność. Jak wynika z badań. 70% palaczy tytoniu deklaruje chęć walki z nałogiem. 52% podejmowało próby rzucenia palenia, lecz jedynie 6,2% osiągnęło sukces. Oznacza to, że tylko 1 osoba na 10 (pośród dorosłych palaczy tytoniu) rzuciła palenie z użyciem dostępnych wcześniej metod (NTZ). Tymczasem, aż 96% użytkowników e-papierosów deklaruje, że e-palenie z powodzeniem pomogło im znacząco ograniczyć bądź wręcz wyeliminować nałóg tytoniowy! Obecnie ponad 70% e-palaczy używa produktów o aromatach innych niż tytoniowe!

Coraz więcej osób traktuje e-palenie, jak etap na drodze do całkowitego wyeliminowania tradycyjnych papierosów ze swojego życia. Przyznają oni otwarcie, że inne metody (czytaj: NTZ) po prostu nie działają. Z e-paleniem związany jest bowiem ważny aspekt psychologiczny: palacze mogą wciąż kultywować swoje przyzwyczajenia! e-Palić po posiłku, czy przy lampce dobrego alkoholu.


Czy wiesz, że... e-Papieros to urządzenie ulegające naturalnemu zużyciu i nic na to nie poradzimy. Zużywają się baterie, ładowarki, grzałki w parownikach i same parowniki.
Żywotność baterii (akumulatorów) uzależniona jest od sposobu ich eksploatacji. Tradycyjne baterie typu eGo, jakie większość z początkujących e-palaczy nabyła wraz z pierwszym zestawem e-papierosa, mają żywotność 500-cykli ładowania. W praktyce, maksimum sprawności utrzymują przez 3 do 6 miesięcy od zakupu.
Jak wybierać e-papierosy, dowiesz się na kolejnej stronie!